14 Haziran 2012 Perşembe

İlham Penisi (1. Bölüm)


Hale Bak, son kitabını yazalıberi üzerinden 10 yıl geçmişti. Kitabın satışlarından kazandığı para neredeyse tükenmek üzereydi ve başka da bir geliri yoktu. Ama her türlü gideri vardı.
Yeni bir kitap yazması gerektiğini biliyordu. Çünkü yapabildiği en iyi şey buydu. Ancak en büyük sorunu en kısır dönemini yaşıyor olmasıydı. Telefonu eline aldı ve menajeri olan Stereo Pipi’yi aramaya karar verdi. Üç kere çaldıktan sonra Stereo telefonu açtı:
“Noldu lan, yine paran mı bitti? Yemin ederim bende de 5 kuruş yok. Para istiyceksen kapatıyorum telefonu...”
“Ya hayır Stereo, dinle beni. Paranın tükendiğinin farkındayım. Bu yüzden yazmam gerekiyor. Eksik olan tek şey bir ilham perisi...”
“Ya sus sikik, 10 yıldır gelmedi ilham perisi şimdi mi gelicek? Sonra görüşürüz.” Dedi ve kapattı telefonu Stereo. Hale, telefon yüzüne kapandığında adeta çökmüştü. Son ümidi de tükenmiş, yapacak hiçbir şeyi kalmamıştı.
Bu çaresizlik içinde aklına gelen tek şey intihar etmekti. Evdeki bütün ilaçları topladı. Bir bardak su koydu ve avucuna doldurduğu ilaçları hızlıca ağzına atıp, suyu peşisıra içti.
***
İlaçları içtikten sonra yattığı koltukta uyandı. Hiçbir şey olmamıştı. Aksine kendini çok daha iyi hissediyordu. Doğruldu, odanın köşesinde yoğun bir ışık gözüne vuruyordu. Gözlerini ovuşturdu. Bir müddet ışığın ne olduğunu anlamaya çalıştıktan sonra gidip bakmaya karar verdi.
Işığa doğru yürümeye başladı. Çok yavaş adımlarla ilerliyordu. İyice yaklaştığında ise gözlerine inanamadı; bu devasa bir penisti! İki yanında birer kanat olan ve etrafa beyaz bir ışık yayan devasa bir penis! Rüyada olduğunu düşündü bir an Hale; ya da ölmüştü. Böyle bir şey olması imkansızdı. İyice yaklaştığında ise artık gerçekten kalp krizinden öleceğini düşündü. Bu kanatlı, devasa penisin bir de yüzü vardı. Evet ağız, burun, gözden oluşan bir yüzü vardı.
“Selam!” dedi penis “Benim adım İlham Penisi. Senin için buraya geldim Hale Bak Hanım. Ama şu hale bak hanım!” dedi ve “Hihihihihi” diye güldü.
“Sen kimsin, nesin, ne arıyosun benim evimde?” diye sesi titreyerek sordu Hale.
“Ben İlham Penisi. Bir insanın yaratıcılığı öldüğünde gelir, yaratıcılığını körükler, yaşam koçluğu yapar, sonra da çeker giderim...” 


                                                                   DEVAM EDECEK...

Hiç yorum yok: